Bajki dla dzieci do czytania

Bajki dla dzieci do czytania

Bajki, które się tutaj znajdują można czytać dzieciom w różnym wieku. Nie ma dolnej granicy wiekowej od której należy dzieciom czytać. Udowodniono naukowo, że głośne czytanie dzieciom nawet zaraz po urodzeniu ma pozytywne skutki. Czytaj więc swojemu maluchowi bajki przed snem oraz w innych porach dnia, tak często jak ono będzie miało na to ochotę.

Śpiąca Królewna – jest to bajka Charlesa Perraulta, francuskiego bajkopisarza z XVIII wieku. Bajka opowiada o królewnie, na którą czarownica rzuciła zły czar. Zakończenie bajki jest pozytywne, dobro zwycięża, a królewna razem z królewiczem „żyją długo i szczęśliwie”. Bajka Śpiąca Królewna jest znana i lubiana przez dzieci i dorosłych od wielu pokoleń. Polecana dla dzieci w każdym wieku.

Czerwony Kapturek – Bajka Czerwony Kapturek opisuje postać małej dziewczynki noszące wciąż czerwony kaptur. Przygody dziewczynki została opisana w bajce przez Charlesa Perrault oraz Braci Grimm. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w ogromnej ilości opowiadań, filmów i bajek dla dzieci, zna ją niemalże każde dziecko.

Trzy Małe Świnki – znana na całym świecie bajka opowiadająca o trzech małych świnkach i złym wilku. Każda ze świnek postanowiła zbudować swój domek, jednak na przeszkodzie stsje im głodny wilk, który próbuje je zjeść.

Chomik szuka wiosny – „Pewnego dnia mały Chomik obudził się w swojej norce na skraju lasu. Ziewnął, przeciągnął się, przetarł oczy łapką wyszedł norki, szukać wiosny.” – tak zaczyna się ta sympatyczna bajeczka przy której dzieci śmieją się do rozpuku.

Zajączek robi zakupy – zabawna krótka rymowana historyjka opowiadająca o tym jak mama wysłała swojego synka zajączka do sklepu po zakupy. Mama ostrzega zajączka przed niebezpieczeństwem i pokusami czyhającymi na synka po drodze do sklepu. Czy zajączek przyniesie mamie zakupy? Przeczytajcie!

Przygody Misia Uszatka – jeden z odcinków przygód Misia Uszatka. Miś, Kogucik, pies Kruczek oraz Zajączek poznali prosiaczka zwanego Różowy Ryjek i zaprosili go na śniadanie. Bajka kończy się morałem, posiada wartości edukacyjne dla dzieci.

Wróbelek Elemelek i kartofelek – Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały. Co zrobi Wróbelek Elemelek – bohater bajki Hanny Łochockiej – ze znalezionym kartofelkiem, dowiesz się czytając ją.

Bob Budowniczy – ulubiona bajka małych chłopców. Samochód ciężarowy, koparka, spychacz i inne maszyny budowlane skutecznie przyciągają uwagę dzieci, wzbudzają ich ciekawość i zainteresowanie techniką.

Wszystko przez Myszkę – zadziwiająca historia małego królika, który po raz pierwszy wyszedł z nory i zobaczył świat: poznał Słońce, Chmurę, Wiatr, Kwiat, Ślimaka.

Jedyne Kocię – jedna z bajek z cyklu „Bajki z szafy” autorstwa Katarzyny Ryrych. Mały kotek zaraz po urodzeniu jest bardzo lękliwy, a psoty i dowcipy trochę starszych kotków powodują pogłębienie jego strachu. Na szczęście w pobliżu jest mama.

Kacper w lesie – w tej rymowanej bajce dziecko poznaje niektórych z mieszkańców lasu: Pająka, Dzika, Sarnę, Lisa, Jeża, Mrówki, Dzięcioła, Muchomora, Żuka, Borsuka.

Bajka o królu – zabawny wierszyk, napisany przez Jana Brzechwę. Jest to historyjka o królu, który nie jadł niczego innego jak tylko kaszę z mlekiem. Co z tego wyniknie i czy wyjdzie mu to na zdrowie? Przeczytajcie sami!

Stopy kaczorka – bajka o kaczorku i problemach jakie miał ze swoimi stopami. Brzydko pachnące nogi przysparzały mu wiele kłopotliwych sytuacji oraz psuły przyjemne chwile spędzane z jego ukochaną. Śmieszna historyjka dla dzieci i rodziców z humorem.

Przygoda z techniką – opowiadanie dla dzieci o małym chłopcu i jego rodzinie. Filip jak to zazwyczaj chłopcy w pewnym wieku mają zaczyna interesować się szeroko pojęta techniką. Co z tego wyniknie przeczytajcie sami, bo jest to bardzo sympatyczne opowiadanie.