Pszczółka Maja

Pszczółka Maja

Bajka dla dzieci Pszczółka Maja powstała na podstawie książki napisanej przez niemieckiego pisarza Waldemar Bonsels pod tytułem „Pszczółka Maja i jej przygody”. W Polsce bajka o sympatycznej Pszczółce pojawiła się po raz pierwszy w Wieczorynce 26 grudnia 1979r. W latach 1980 – 1990 bajkową Pszczółkę Maję można było zobaczyć w każdej niedzielnej Wieczorynce. Bajka szybko stała się ogromnie popularna i bardzo lubiana przez dzieci, podbiła serca najmłodszych widzów oraz ich rodziców.
Nagrane 104 odcinki tej bajki przedstawiają przygody pszczółki o imieniu Maja oraz jej wielu przyjaciół mieszkających na leśnej polanie. Najbliższy przyjaciel Pszczółki Maji to truteń Gucio, w bajce postać bardzo humorystyczna, lubiąca dobrze zjeść i pospać. Bajki z Pszczółką Mają przedstawiają dzieciom różnych mieszkańców łąki, znajdziemy tam takie postacie jak mrówki, pająki, konik polny, biedronka. Bajka przekazuje w umiejętny sposób dużo wiedzy przyrodniczej, dzieci poprzez te bajki poznają owady i zwierzęta, ich podstawowe zwyczaje oraz wygląd. Bajka Pszczółka Maja jest zalecana dla dzieci w każdym wieku.

Ze względu na prawa autorskie do bajki na naszej stronie prezentujemy jedynie piosenkę w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego rozpoczynającą każdy z odcinków Pszczółki Maji oraz piosenkę zdobywającą coraz większą popularność wśród dzieci zatytułowaną „Co się stało z pszczółką Mają”.